Deel 146: Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik vind dat moeder zijn óók loodzwaar is’.
Auteur: Marith Iedema - telegraaf.nl/vrouw
Column.
:quality(50)/cdn-kiosk-api.telegraaf.nl/079bc7da-2418-11f0-a5bc-42b9f9b76371.jpg)
Marith Iedema: ’Over niet al te lang zal ik afscheid nemen van de allerleukste periode tot nu toe: de vrolijke kleuterfase.’
Ik voel een steek en glimlach een beetje gemaakt. A. is een werkkennis, die ik hier toevallig tegen het lijf liep. Hij weet waar hij het over heeft: hij heeft een dochter van tien.
Ouderschap:
Ik kijk naar mijn kind, mijn kind van vijf. Ik wil niet dat deze fase voorbijgaat.
Tientallen woedeaanvallen:
To be fair: van sommige dingen heb ik met plezier afscheid genomen. Van gebroken nachten en onverklaarbare huilbuien waaraan geen einde leek te komen. Van midden op straat gaan liggen krijsen en van snotneuzen die hij afveegde aan mijn trui.
Van alles ‘zelluf’ willen doen, maar niks kunnen. Van tientallen woedeaanvallen per dag – vaak vóór acht uur ’s morgens, van poepluiers, van elke maand thuiskomen met een nieuw virus, van intens verdriet om een gesmolten ijsje of een verkeerde kleur beker.
Allerleukste periode:
En over niet al te lang zal ik afscheid nemen van de allerleukste periode tot nu toe: de vrolijke kleuterfase. Ik zal vaarwel zeggen tegen de ontwapenende en soms pijnlijke eerlijkheid (‘mama jouw kont is lekker dik en slap’), tegen de fantasierijke verhalen die zelfs de kutste dagen weer een beetje goedmaken.
Over niet al te lang zal Noah me niet langer vragen bij hem te blijven liggen tot hij slaapt, over een tijdje zal een vriendje of vriendinnetje mijn plek als lievelingspersoon innemen, troost zal hij niet langer zoeken in mijn armen. En natuurlijk: dat is gezond. Het hoort erbij. En ja, A. heeft gelijk: daar staat meer tijd voor mezelf tegenover. Maar die vrijheid, die kan ik missen als kiespijn.
Bron: www.telegraaf.nl