Onderzoek naar kortere bestraling bij wekedelensarcomen.

Patiënten met een wekedelen sarcoom krijgen vaak bestraling gevolgd door een operatie. De bestraling gebeurt nu meestal in 25 keer, verspreid over vijf weken. Dat betekent dat patiënten vijf dagen per week naar het ziekenhuis moeten komen. In een ingrijpende periode kan dat als zwaar worden ervaren.

In het Antoni van Leeuwenhoek behandelen en begeleiden we veel mensen met een wekedelensarcoom. Vanuit die ervaring onderzoeken onze artsen en onderzoekers of deze behandeling ook met minder bestralingen kan worden gegeven, met dezelfde kans op genezing en zonder extra bijwerkingen. Het doel is om de behandeling mogelijk minder belastend te maken voor patiënten, zonder concessies te doen aan de kwaliteit van zorg.
Lees meer over sarcomen
De inclusie van patiënten voor SCOPES-I is inmiddels afgerond. Een vervolgstudie, SCOPES-II, waarin een nog korter schema wordt onderzocht, is onlangs gestart. Met dit onderzoek werken we stap voor stap aan zorg die beter aansluit bij wat patiënten nodig hebben.