Patiënte met kanker krijgt prachtige trouwdag dankzij verpleegkundigen AZ Turnhout: "Trouwjurken gepast in het ziekenhuis".

25-05-2025 15:51

 

 

Auteur: radio 2, Els Brandt

 

 

Foto Het team van de dienst oncologie wuifde de patiënte uit op haar trouwdag.  Foto: AZ Turnhout

 

 

 

In het AZ Turnhout hebben de verpleegkundigen van de dienst oncologie mee geholpen om een patïente een fantastische trouwdag te bezorgen. Ze hielpen met de voorbereidingen en zwaaiden haar de dag zelf uit. "Ik ben heel fier op mijn team, dat we voor die patiënte iets betekend hebben", zegt hoofdverpleegkundige Ann Vanbel.

 

"We hadden een patiënte die al een tijdje bij ons gehospitaliseerd was en die heel graag wilde trouwen", vertelt Vanbel. "We hebben dat als team mee mogen voorbereiden en de dag mee mogen starten. Iedereen van het team keek ernaar uit."

 

 

We hebben de ziekte naar de achtergrond geduwd, door bijvoorbeeld de maagsonde goed af te plakken zodat ze niet zichtbaar was

Hoofdverpleegkundige Ann Vanbel.

 

 

Het begon al bij het kiezen van een trouwjurk. "De patiënte was te fel verzwakt om naar een trouwwinkel te gaan en daarom werd geregeld dat ze in het ziekenhuis haar trouwjurk kon kiezen. We hebben gezorgd voor spiegels en de mensen van de trouwwinkel zijn naar hier gekomen om haar jurken te laten passen."

 

 

De Tekst gaat verder onder de Foto: 

 

Foto De kamer van de kankerpatiënte werd versierd door het personeel. Foto: AZ Turnhout

De kamer van de kankerpatiënte werd versierd door het personeel.

 

 

 

 

"Op de dag zelf hebben we haar kamer versierd, en hebben we haar uitgewuifd. Dan is ze opgehaald door een taxi, is ze getrouwd in het gemeentehuis en dan is ze nog iets gaan eten met de familie. Daarna is ze terug naar hier gebracht."

 

 

Enorm dankbaar:

De patiënte was iedereen van het team enorm dankbaar. "Ze had er enorm naartoe geleefd. Vooraf had ze goed geoefend met de kinesiste om mooi rechtop te staan, en we hebben de ziekte naar de achtergrond geduwd, door bijvoorbeeld de maagsonde goed af te plakken zodat ze niet zichtbaar was."

 

 

We waren heel blij dat ze stralend uit de kamer kwam en dat we het gevoel hadden: dit wordt haar dag

Ann Vanbel, hoofdverpleegkundige dienst oncologie AZ Turnhout

 

 

Er kwamen ook wel wat zenuwen bij kijken. "Voor het team was dat een heugelijke gebeurtenis, want er was wat spanning: 'hoe gaat het verlopen?' We waren heel blij dat ze stralend uit de kamer kwam en dat we het gevoel hadden: dit wordt haar dag. We gunden het haar om die dag te genieten. Achteraf hebben we ook de trouwfoto's mogen zien en heeft het koppel ons getrakteerd op lekkers."

 

"Als hoofdverpleegkundige ben ik heel fier op mijn team, dat iedereen zijn steentje daartoe heeft bijgedragen, en dat we voor de patiënt iets betekend hebben. Het is een heel belangrijke stap en we waren blij dat we daar deel van mochten uitmaken."

 

 

Kleine geluksmomentjes:

Feestelijke momenten op de dienst oncologie zijn heel uitzonderlijk, maar toch probeert het personeel van de dienst kleine geluksmomentjes te creëren, zegt Vanbel. "We doen dat vaak samen met vrijwilligers, die een wandelingetje gaan maken of eens langsgaan. Dat maakt een wereld van verschil voor onze patiënten. Dan kunnen ze hun verhaal doen zonder de zorg die eraan vasthangt. Zo proberen we lichtpuntjes mee te geven in onze zorg."

 

 

 

Bron: www.vrt.be