Tentoonstelling in bibliotheek Waregem toont vrouwen met borstkanker: "Nood aan sensibilisering".
Auteur: Jarne Pollie - vrt.be
Regio Waregem.

"We waren aan het nadenken over een ludieke actie, want we wilden iets anders dan de lintjes die iedereen ondertussen wel kent. Ik kende het project van de Warriors against cancer en zij maken heel mooie foto's van mensen op hun kwetsbaarste moment. De organisatie heeft ook een heel sterke link met kanker. We vonden dat een ideale combinatie om in deze internationale borstkankermaand een expo te organiseren."
Vanhoutte onderging na haar herval zelf een fotoshoot bij de organisatie. "Ik vond het een heel speciale ervaring. Je bent even weg uit je behandeling en volledig weg uit de ziekenhuisomgeving. Je wordt opgemaakt en verzorgd. Het is bijzonder hoeveel kracht zo'n moment je geeft: een moment met gelijkgezinden, mensen die enorm zacht met je omgaan. Geen prikken en geen gedoe."

Foto's voor therapie:
De beelden zouden oorspronkelijk enkel intern blijven. "Het doel van het traject met de foto's is om lotgenoten te laten groeien naar zelfzorg, eigenwaarde en aanvaarding van een lichaam dat nooit meer zal zijn zoals voordien. De stap om deze beelden nu wél te delen, vloeit voort uit een nood naar sensibilisering en openheid", vertellen fotografen Vanessa Bossuyt en Lieven Bossuyt.

"Niet alles gaat goed"
"Ik wil zo een signaal geven dat heel veel dingen niet zichtbaar zijn als je kleren aan hebt", geeft Céline mee. "Als iedereen zegt dat je er goed uitziet, leeft er onderliggend nog heel veel, ook jaren na de diagnose."
Ook Griet (47) uit Ingooigem (Anzegem) maakt deel uit van INBORST. "Eerst wilde ik dit niet naar buiten brengen, je doet dat traject voor jezelf", zegt ze. "Maar samen met de andere vrouwen wil ik het taboe doorbreken. Je moet erover durven praten. Je gaat de confrontatie aan met je lichaam en gaat op zoek naar aanvaarding."
De tentoonstelling is gratis te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek op het Boekenplein 1.