Voormalige Super Bowl-winnaar sterft op 38-jarige leeftijd aan zeldzame kanker.
Auteur: Quinten Torfs - sportjournalist.
Foto: Getty Images.
Voormalig Super Bowl-winnaar Bryan Braman is op 38-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een bijzonder zeldzame en agressieve vorm van kanker. Zijn voormalige American football-team, de Philadelphia Eagles, bevestigde zijn overlijden en liet weten “diep geschokt” te zijn. De ziekte werd pas begin dit jaar vastgesteld en verschillende operaties en chemotherapiebehandelingen bleven zonder succes.
Braman veroverde in februari 2018 met de Eagles de Super Bowl, de belangrijkste trofee in het American football, tegen de New England Patriots. De 1,96 meter lange Amerikaanse linebacker speelde in totaal zeven jaar in de NFL (National Football League), eerst drie jaar met de Houston Texans en de laatste vier jaar (tot begin 2018) in Philadelphia.
De voorbije maanden werd een inzamelactie op poten gezet zodat Braman zich kon concentreren op zijn strijd tegen de ziekte. In totaal werd er meer dan 90.000 dollar (ongeveer 77.500 euro) opgehaald voor de vader van twee dochters.
Foto: Corbis/Icon Sportswire via Getty.
Bron: www.nieuwsblad.be